فرشته ها را میتوان دید!

شنبه 4 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 08:37 ق.ظ

شما باور میکنید که بعضی ها در این دنیا و در میان همین جهان پرهیاهو چیزهایی میبینند و می شنوند که دیگران نمی توانند حتی آن را تصور کنند؟

من این را شنیده بودم و در کتابهایی که در مورد زندگی برخی از عرفا است خوانده ام.

ولی همیشه برایم جای سؤال بود که چگونه ممکن است؟

چگونه ممکن است فرشتگان را دید؟ چگونه ممکن است صدای تسبیح درختان را شنید و با پرندگان و چرندگان سخن گفت؟چگونه ممکن است به مور وملخ دستور داد؟

اخیرا باور اینها برایم قابل هضم تر شده و سؤالهایم کمتر شده و کمتر شک میکنم!!!

نه این که فکر کنید خدای نکرده چشم برزخی پیدا کرده ام و یا زبانم لال عارف شده ام !!....نه...


دقت کرده اید گاهی د رمیان جمعی مشغول صحبت کردن هستیم و همزمان از تلویزیون صدای اذان می آید و یا فیلم و سریالی در حال پخش است و ما حتی یک کلمه از آن را نمی شنویم و یا یک صحنه از آن در ذهنمان نمی ماند و پس از تمام شدن آن میپرسیم مثلا اذان گفته اند؟ و یا فیلم تمام شد؟

و یا گاهی در حال خواندن قران ویا کتاب دیگری  هستیم و هیچ توجهی به مطلب نداریم و اگر  صفحه کتاب را گم کنیم به هیچ  طریقی نمی توانیم خط و یا صفحه مورد نظرمان را پیدا کنیم !!

و یا گاهی در حال رانندگی مخصوصا اگر مبتدی و ناشی باشیم هیچ توجهی به اطرافمان نداریم وفقط جلوی چشممان را می توانیم ببینیم  و پیش آمده که یکی از آشنایانمان کنار خیابان منتظر ماشین بوده و شاکی شده که چرا اورا ندیدیم؟!

 

تازه این در حالی ست که تمام حواس ما سالم اند و مشاعرمان هم درست کار میکنند! 

امروزه علم ثابت کرده که ما انسانها یک نوع توجهی داریم به نام "توجه انتخابی" یعنی مغزمان به چیزی که دوست دارد توجه میکند و در واقع همه چیز را فیلتر میکند.

پس بعید نیست خیلی چیزهای دیگری  هم در این دنیا باشد و در محیط  اطراف ما اتفاق بیفتد که ما از آنها بی خبریم .در حقیقت به آنها توجه نمی کنیم چون توجهمان به چیزهای دیگری ست و آنها برای ما مهم است و در اولویت!....

نظرات (1)
چهارشنبه 8 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 07:51 ق.ظ
سلام/از همین پدیده توجه انتخابی ،موضوع حضورقلب امام علی(ع)درنمازوهمزمان بخشش صدقه یاانگشتررابه سائل دادن،قابل حل است.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام استاد
همینطور است که می فرمایید.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد